مدیرعامل سابق صرافی از دست رفته وکس که پس از منحل شدن بحث برانگیز صرافی BTC-e ایجاد شده بود، در ایتالیا دستگیر شد.

بیانیه رسمی اعلام نشده است

دیمیتری واسیلیف که صرافی BTC-e را با نام وکس مجددا در سپتامبر 2017 راه اندازی کرده بود، توسط دادستان ایتالیا بازداشت شد. در حالی که بیانیه رسمی تاکنون منتشر نشده، خبرگذاری بی بی سی روسیه این دستگیری را در 19 جولای گزارش داد. این گزارش به نقل از یکی از دوستان ناشناس واسیلیف و دو سرمایه گذار ناشناس وکس منتشر شده است. دلیل بازداشت هنوز معلوم نیست.

در آوریل 2019 واسیلیف تحت پیگرد پلیس جنایی آلماتی به جرم کلاهبرداری 20000 دلاری از یک سرمایه گذاری محلی بوسیله صرافی وکس بود. طبق این گزارش واسیلیف 32 ساله تحت تعقیب در کشورهای مشترک المنافع است.

بی بی سی روسیه عنوان کرد، صرافی منحل شده BTC-e که بستر صرافی وکس بوده، همچنان موضوع تحقیقات در یونان و ایالات متحده به جرم کلاهبرداری 4 میلیارد دلاری است. بنیانگذار BTC-e، الکساندر وینیک در حال حاضر در یونان تحت بازداشت قرار دارد.

پس از دستگیری وینیک در سال 2017، واسیلیف مجددا این صرافی را این بار با نام وکس راه اندازی کرد که پس از مدت کوتاهی قیمت های بالای ارزها از جمله بیت کوین در مقایسه با قیمت های متعارف جهانی، فعالیت آن را بسیار مشکوک کرد. در نهایت وکس در ماه جولای 2018 انتقالات از صرافی خود را متوقف کرد و منجر شد کاربران این پلتفرم اعلام کنند که از آنها کلاهبرداری شده است.

در اواخر سال 2018 صرافی بایننس ارز ارسال شده به یک حساب کاربری که به نظر می رسید با وکس در ارتباط است را مسدود کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که کاربران مدعی شدند این صرافی در پول شویی مشارکت کرده است.

در همین حال مقامات روسیه همچنان برای استرداد  وینیک به روسیه تلاش می کنند.

  • حسین زاهدی
  • تیر ۳۱, ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه